Česky|English|По-русски

VIRTUAL TOUR

Canadian Medical Care
Praha 6, Veleslavínská 1/30

Ukázat na mapě
Pondělí: 08:00–18:00
Úterý: 08:00–20:00
Středa: 08:00–20:00
Čtvrtek: 08:00–20:00
Pátek: 08:00–18:00
Sobota: 09:00 – 14:00

Canadian Medical Care
Praha 4, V Parku 2308/8

Ukázat na mapě
Pondělí: 08:00–18:00
Úterý: 08:00–18:00
Středa: 08:00–18:00
Čtvrtek: 08:00–18:00
Pátek: 08:00–16:00

Canadian Medical Care
Praha 5, U Trezorky 921/2

Ukázat na mapě
Pondělí: 8:00-12:00 12:30-18:00
Úterý: 8:00-12:00 12:30-18:00
Středa: 8:00-12:00 12:30-18:00
Čtvrtek: 8:00-12:00 12:30-18:00
Pátek: 8:00-12:00 12:30-16:00

Jak máme otevřeno během letních prázdnin?

Jak máme otevřeno během státních svátků?

Lékarna Canadian Medical Care

Praha 4, V Parku 2308/8
Ukázat na mapě
Po – Pá: 7:30 – 18:30

Plazmaterapie v ortopedii podporuje hojení poraněných tkání, šlach a kloubů

Injekční aplikace krevní plazmy obohacené o krevní destičky našla v ortopedii zalíbení. Do postiženého místa ji lékař pacientovi vpraví pomocí speciální injekční stříkačky. Využití tato metoda nalezla i v dermatologii. Pojďme se podívat na její zázračné účinky v ortopedii a na to, proč získává na oblibě u lékařů i u pacientů.

Silná koncentrace krevních destiček napomáhá hojení

Plazma bohatá na trombocyty (Platelet-Rich Plasma, PRP) léčí poškozené šlachy, klouby a svaly. Její příprava zabere lékaři 12 minut od odebrání krve pacientovi. Ze vzorku krve (cca 10 ml) se připraví plazma, která je bohatá na krevní destičky. Ty jsou plné růstových faktorů a tělo je využívá při poranění. Speciální přípravou získá lékař roztok, který obsahuje 5–10krát více krevních destiček než samotná krev. Díky správné aplikaci do postiženého místa se obnoví nebo posílí regenerace.

Co tvoří krevní plazmu?

Zdravý jedinec má v těle přibližně tři litry krevní plazmy, kterou z 90 procent tvoří voda. Zbylých deset procent objemu je složeno z organických látek, jimiž jsou plazmatické bílkoviny (sedm procent), hormony (dvě procenta), vitamíny, glukóza, minerály a enzymy (dohromady jedno procento). Plazma je přenašečem hormonů, lipidů, cukrů a metabolických produktů v těle člověka. Obsahuje mimo jiné také anorganické soli a slouží velice omezeně k přenosu oxidu uhličitého a kyslíku. Díky svému unikátnímu složení aktivuje kolagenní vlákna. 

Nadstandardní péči pacientovi doporučí lékař

Léčit je možné jedince již od 15 let věku. Pacientovi zdravotní sestra odebere vzorek ze žíly v podkoží nejčastěji na horní končetině. Příprava A-PRP (krevní plazmy) se uskutečňuje na speciálním přístroji společnosti RegenLab v ortopedické ambulanci.

Metoda PRP je nadstandardem běžné terapie. Pacient navštíví ordinaci ortopeda několikrát, zpravidla třikrát během několika týdnů, kdy mu lékař vpraví do postiženého místa injekční jehlou připravený roztok. Před provedením metody se nemocný musí objednat na konzultaci s odborníkem, který plazmaterapii může doporučit jako vhodný doplněk současné léčby.

Jak PRP funguje?

Po vpravení roztoku do postiženého místa se uvolní růstové faktory obsažené v krevních destičkách v krvi. Díky nim se nastartuje regenerační a reparační možnost nemocných chrupavek, tkání, vazů či šlach. Začne hojivý proces u akutních úrazů a aplikace PRP napomáhá léčbě u onemocnění, která přechází do chronického stadia. Díky této metodě se podpoří fyziologické hojení.

Léčba je vhodná na základě doporučení lékaře a po konzultaci s ním. Biologická léčba vlastní plazmou představuje pro tělo přírodní a bezpečnou metodu, při které nemusí pacient konzumovat žádný druh medikamentů a chemických látek. 

Výhody pro pacienta

Aplikace krevní plazmy pacienta časově nezatíží. Celý proces trvá kolem půl hodiny. Krev se zpracovává ve sterilním prostředí a nehrozí riziko vzniku infekce. Metoda je zcela bezpečná a jedná se o biologickou léčbu, která využívá vlastních tkání. Do výsledného roztoku se nepřidávají žádné pomocné látky. Pokud pacient onemocní nebo odjede na dlouhodobý pobyt do zahraničí, není problém léčbu přerušit, a následně v ní opět pokračovat. Materiál, který je vpravován do bolestivého místa, je vždy maximálně čerstvý a je zpracován na špičkovém přístroji s bezpečným systémem a atestací.

Vždy se obraťte na odborníka

Aplikaci by měl provádět pouze zkušený ortoped na specializované klinice. Tento druh léčby není pro každého pacienta vhodný a není schválen ani pro každý druh nemoci. Například se nedoporučuje jej aplikovat u artrózy ve čtvrtém stadiu nemoci či u nádorových onemocnění. Metoda je vhodná pro zkrácení rehabilitace nebo zrychlení hojení u akutních i chronických potíží. Pacient by měl vyhledat ortopedickou ambulanci a nikoli jiné pracoviště.

Další možnosti využití plazmaterapie

Plazmaterapii úspěšně využívá estetická dermatologie. V tomto odvětví je možné pacientovi aplikovat čistou krevní plazmu nebo krevní plazmu s kyselinou hyaluronovou, díky které je zvýšen regenerační potenciál. Tato úspěšná technika se používá na celém světě a pacientky si ji oblíbily zejména díky omlazení pleti přirozenou cestou. Metoda vyhlazuje a omlazuje pleť, omlazuje a tvoří nové pojivové tkáně, pomocí kyseliny hyaluronové je pleť hydratována. Po aplikaci se stává pleť jasnější díky tvoření nových cévních kapilár. Prostřednictvím PRP se eliminuje riziko vzniku alergických reakcí, výsledek je prokazatelný po krátkém čase, příprava krevní plazmy a její aplikace pacienta časově nezatíží. V dermatologii se metoda využívá na úpravu vrásek kolem očí, k eliminaci kruhů pod očima, na projasnění svraštělé pokožky, na zastření nevýrazných kontur obličeje a k opětovnému získání pružné pokožky na obličeji, dekoltu a šíji. 

Vyzkoušejte revoluční metodu léčby vlastní krví a objednejte se k našemu ortopedovi na vyšetření a telefonním čísle (+420) 235 360 133.

© 2017 Canadian Medical Care, s. r. o.